Boží generálové pro děti (recenze)

Když jsem četla knihu „Boží generálové pro děti“ (2. část, Smith Wigglesworth), připadalo mi to od začátku až do konce jako pohádka. Ale ne jako pohádka ve smyslu vymyšleného příběhu, který se ve skutečném světě nemůže přihodit. Bylo to jako pohádka, která byla neuvěřitelná, ale zároveň skutečná, která byla pro mě tak vzdálená a nedosažitelná, ale zároveň na dosah ruky.

Celá kniha je o životě člověka, který se v 8 letech setkal s Ježíšem a jeho život se od té doby úplně proměnil. Nespokojil se s tradičním životem křesťana. Bláznivě miloval Boha a celý život hledal jeho vůli pro svůj život. Všude, kde byl, lidem říkal o Ježíši a nevadilo mu, že se mu vysmívají, nikdy se nestyděl za svoji víru. Nepotřeboval Boha za všechno prosit nebo se ho dovolovat, jestli něco může nebo ne. Přistupoval ke věcem s autoritou Božího dítěte, protože věděl, kdo v Ježíši Kristu je – zkrátka znal svoji pravou identitu. Protože se nechal Bohem používat, mohly se v jeho životě dít skutečné divy a zázraky. Když se modlil za lidi nebo je přiváděl k Ježíši, byl napojený na Boha a vedený Duchem svatým, proto mohl zázračně uzdravovat nemocné, křísit mrtvé, kázat živé evangelium plné Boží lásky a přivádět tak k pokání i ty nejzarytější nevěřící lidi, kteří se díky němu setkali s živým Bohem.

Říkám si, proč dnes nevidím zázraky uzdravení, kříšení z mrtvých, probuzené národy, lidi zasažené Boží láskou… Bůh je přece stále stejný, jeho láska se za tisíciletí nezmenšila ani nezměnila, má pro lidi připravenou plnou náruč všeho nádherného, o čem se člověku nikdy ani nesnilo. Když se podívám na život Smithe, je zjevné, že problém je v naší pohodlnosti, nevydanosti, nedůvěře, strachu, neznalosti nové identity, toho, kdo jsme a jakou máme pravomoc v Ježíšově jméně. Často Boha prosíme a žebráme o věci, které nám dávno v Ježíši dal a přitom stačí jenom do toho v důvěře vstoupit a přivlastnit si je do svého života.

Tato knížka je sice pro děti, je psaná jednoduchým srozumitelným jazykem, ale rozhodně ji doporučuji i všem dospělákům, kteří si chtějí přečíst příběh, který může být dobrým vzorem a inspirací.

„Nemůžeš jen tak něco dělat a tím způsobit, aby se něco stalo.
Uděláš něco, protože víš, že se má něco stát.“

(Citace z knihy)

  • 27. duben 2015